Vrácení zboží AZNAKUP

Vrácení nebo výměna zboží zakoupeného na e-shopu aznakup.cz

Přišlo Vám zboží, které jste si objednali, ale nesplňuje Vaše požadavky?
Nebojte, známe to taky. I když se snažíme, aby popisky i fotografie zboží byly co nejpřesnější, tak se může stát, že když se Vám zboží dostane do ruky, zjistíte, že to není úplně to pravé, co jste si představovali. Není to žádný problém. U nás zakoupené zboží samozřejmě můžete vrátit bez udání důvodu do 14-dnů od data jeho převzetí. Právní nárok na vrácení zboží v zákonné 14-denní lhůtě vzniká pouze spotřebitelům a nevztahuje se na objednávky, které jsou uskutečněny v rámci obchodní a podnikatelské činnosti, zjednodušeně když je v objednávce a poté i na faktuře uvedeno IČO odběratele. V těchto případech nás kontaktujte a domluvíme se, zda je možná výměna zboží.

Za jakých podmínek můžu zboží vrátit ve 14-denní lhůtě?
- zboží je kompletní včetně veškerého příslušenství, manuálů apod.

V jakých případech zboží nelze vrátit ve 14-denní zákonné lhůtě bez udání důvodu:
- odběratelem není spotřebitel – jedná se o nákup v rámci obchodní či podnikatelské činnosti
- při dodávce, zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu
- při dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím
- zboží je poškozené nebo nefunkční, tento případ vyřešíme reklamací zboží.

Jak postupovat výměna nebo vrácení zboží, proběhlo co nejrychleji?
1. Nejlepší cestou k rychlému vyřízení vrácení nebo výměny zboží je vyplnění formuláře vrácení zboží.
2. Pokud zboží vracíte ve 14-denní zákonné lhůtě, tak také pečlivě vyplňte číslo účtu, kam máme zaslat platbu za vrácené zboží.
Balíček nikdy nezasílejte na dobírku. Nevyžádané dobírky nepřebíráme a zásilka by Vám v takovém případě byla dopravcem vrácena.
3. Zboží, které k nám posíláte, zabalte tak, aby nemohlo být při přepravě poškozeno, přiložte k němu vyplněný formulář vrácení zboží a daňový dokladu/fakturu.
4.Balíček se zbožím a vypsanými doklady doručte na naši adresu:
vytiskni.cz, Poděbradova 928/4, 430 01  Chomutov
5.Hned jak nám zásilka dorazí, tak Vás o tom budeme informovat.  Peníze za vrácené zboží Vám pošleme co nejdříve na účet, nejpozději do 14 dnů ode dne odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vraceného zboží na náš sklad. Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího.


Další informace ke vrácení zboží:

 

Obal zboží
Jednoznačně doporučujeme vrácení zboží v originálním nepoškozeném obalu. I když obal výrobku není předmětem jeho koupě ani součástí koupené věci, tak má prodávající právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží, které jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží. V neposlední řadě také originální obal zboží nejlépe ochrání zboží při přepravě.

Použité vs. nepoužité zboží
Pokud dojde ke zjevnému použití, a nebo opotřebení zboží, tak prodejce může požadovat úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu.
Této situaci předejdete, pokud zboží sami uvedete do původního stavu (zkompletování, správné zabalení atd.).

14-denní lhůta k odstoupení od smlouvy
K odstoupení od smlouvy musí dojít ve 14 kalendářních dnech.  Lhůta začíná následujícím kalendářním dnem po dni převzetí zboží. Pokud končí lhůta o víkendu nebo ve svátek, tak je za poslední den lhůty brán nejbližší následující pracovní den.

Zde si můžete stáhnout formuláře pro vrácení zboží:

Formulář výměna-vrácení zboží v XLS (Microsoft Excel 97-2003)
Formulář výměna-vrácení zboží v PDF (Adobe Reader)