FILOFAX

O značce FILOFAX

Filofax je anglická značka luxusních kroužkových diářů a příslušenství. O špičkové kvalitě svědčí tradiční výroba již od roku 1921. Poprvé byl výrobek prodáváný pod označením Norman & Hill Ltd a získal si širokou skupinu uživatelů, kteří ocenili jeho praktičnosti, přehlednost a využitelnost.

Filofax by nepřežil 2. světovou válku kdyby nebylo jedné dámy, Grace Scurr. Ta, jako zaměstnankyně společnosti Norman & Hill, zachránila v roce 1940 společnost, když na londýnské kanceláře byla v roce 1940 shozena bomba. Její Filofax, který si každý večer nosila domů, obsahoval záznamy všech odběratelů a dodavatelů společnosti, objednávky a platby, což umožnilo prakticky okamžitě znovu začít s obchodováním v novém sídle společnosti.

Grace Scurr také vymyslela název “Filofax”, který je založen na popisu výrobku “file of fact” (= složka událostí). Název byl registrován jako ochranná známka v roce 1930. Během 80. let se stal Filofax designovou ikonou a byl silně podporován nejen mladými a módními lidmi ale také těmi, kteří často cestují.

Filofax přežil éru yuppie a nyní je pevně zavedený jako tradiční položka v papírnictvích. V roce 1995 bylo Filofaxu uděleno “Královské ocenění” za vývozní úspěchy na zámořských trzích. Diáře Filofax jsou nyní dostupné ve více než 40 zemích a jsou prodávány ve více než 9 000 prodejnách.

Zajímavosti

V roce 1943 vděčil voják za svůj život kroužkovému mechanismu Filofax, který odchýlil kulku, která ho zasáhla do hrudi.

Filofax je uvedený v Oxfordském Anglickém Slovníku, pro angličany se stal Filofax synonymem slova diář / organizér (tak jako pro nás zdomácnělo např. slovo xeroxovat nebo luxovat).

V roce 1990 se Filofax stal námětem pro film “Taking care of Business”. Pod tímto názvem byl film promítán ve Spojených Státech, ale v ostatních zemích byl film jednoduše nazýván “The Filofax”. Tématem je komediální příběh o bývalém zlodějíčkovi, kterého hraje James Belushi. Ten najde diář zámožného podnikatele a přijme jeho identitu.

Početné množství bohatých a známých lidí si diáře Filofax oblíbilo, např. Woody Allen jich má ve své sbírce 20.

A ještě něco navíc...

U všech druhů kolekcí máte možnost ocenit výběr nejlepších materiálů a dokonalé zpracování. Ve stylu oblíbených kolekcí jsou v nabídce portfólia, tašky, kabelky, peněženky, pouzdra na psací potřeby, pouzdra na vizitky a další. Diáře různých materiálů, barev, provedení i formátů jsou nepostradatelným módním doplňkem pro každou příležitost a díky široké nabídce náplní jistě využijete také jejich praktičnost.

Produkty výrobce FILOFAX v našem internetovém obchodě:

Výrobce FILOFAX najdete v tuto chvíli v těchto odděleních našeho e-shopu:

KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY

 
Přihlášení
Novinky mailem

Pokud máte zájem o zasílání aktualit, akcí a novinek
vepište svůj e-mail.Provozovatel
Vytiskni.cz, s.r.o.
Poděbradova 928
43001 Chomutov
 
IČO: 25437739
DIČ: CZ25437739
 
Tel.: 474 331 944


Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

místo pro Váš e-mail

zpráva pro nás

Opište prosím text z obrázku
captcha